Comunicat 21.05.2026-1
Bucurie mare la Poliția Locală Timișoara! Peste 500 de micuți au sărbătorit, împreună cu polițiștii locali, Ziua Porților Deschise de ziua instituției
































Direcția Generală a Poliției Locale Timișoara și-a deschis și astăzi porțile, pentru a marca cea de-a treisprezecea ediție a manifestării Ziua Porților Deschise, sărbătorită în fiecare an, de Sfinții Constantin și Elena, în 21 mai, de Ziua Poliției Locale. Peste 500 de micuți de la cele mai mici grupe de grădiniță, școlari din clasele mici, de gimnaziu, de la școli precum Liceul Grigore Moisil, Liceul IC Brătianu, Grădinița și Liceul Wendy Kids, Grădinița din Sânmihaiu Român, Școala din Cerneteaz – Giarmata, Gradinita Universul Copiilor, Grădinița Lady Bird, Gradinița Fritzi Kindergarden, Școala nr. 20 s-au bucurat de o zi cu soare, zâmbete și multe informații despre activitatea polițiștilor locali. Copiii au putut vedea dotarea folosită în teren, motociclete, autospeciale, fiind foarte încântați să le și încerce și să își facă fotografii. Dorim să le mulțumim pentru prezență, mai ales că bucuria lor a fost o energie extraordinară și pentru polițiștii locali.
COMPARTIMENT RELAȚII PUBLICE